Dobré ráno, pán predseda vlády

Autor: Martin Fedor | 19.11.2015 o 18:44 | Karma článku: 12,21 | Prečítané:  3236x

 „Ten obrovský tlak na zvyšovanie vojenských rozpočtov krajín NATO na samite vo Walese neviem nazvať inak ako bláznovstvo.“ Toto sú slová predsedu vlády Roberta Fica, ktoré vyslovil presne pred rokom.

Ano, zaručenie bezpečnosti svojich občanov je prvoradou povinnosťou každého štátu,  pred časom to však pán premiér ešte takto celkom nevidel.

Dnes sa situácia zmenila, a to na čo dlhé roky upozorňovali politici alebo aj nezávislí experti zrazu objavil aj predseda vlády. Áno, aj Slovensko nevyhnutne potrebuje posilniť svoju bezpečnosť - potrebuje nový zákon o spravodajských službách, aktuálnu novú bezpečnostnú stratégiu a rovnako aj efektívne vynakladanie prostriedkov na obranu a bezpečnosť. 

Európa má nielen povinnosť, ale aj právo brániť sa pred takými činmi, ako sme videli minulý piatok v Paríži.  A Slovensko potrebuje politickú jednotu v oblasti bezpečnosti.  Zároveň ale treba vidieť aj to, že vláda Roberta Fica štyri roky spala. Pripraviť nové opatrenia je psou povinnosťou každej vlády voči svojim občanom. Zoči-voči novým hrozbám však vláda  nedokázala pripraviť ani novú Bezpečnostnú stratégiu SR. Tá, ktorú máme je ešte z roku 2005 a odvtedy sa svet dosť zmenil, či nie ?

Ešte neúprimnejšie tieto jeho snahy vyzerajú pri novom zákone o spravodajských službách. Už po sformovaní súčasnej vlády avizovali prijatie nového zákona o spravodajských službách a ich kontrolu.  Štyri roky mala vláda na to, aby ho pripravila. Teraz sa bude schvaľovať v hektickom čase predvolebnej kampane.

Všetky dobré opatrenia na prospech bezpečnosti občanov Slovenska podporím. Ukazuje sa ale, že predseda vlády sa roky bezpečnosti nevenoval a dnes až po útokoch, ktoré vystrašili verejnosť sa snaží narýchlo a horúčkovito prezentovať marketingový balíček opatrení.

Štyri roky zanedbávať podstatné veci v oblasti bezpečnosti a teraz sa tváriť, ako situáciu rieši  nie je prejavom politickej zodpovednosti a vyspelosti. Je len ďalšou ukážkou politického marketingu. To je azda jediné, v čom sú oni naozaj dobrí.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nezamestnaní začali útočiť na úradníkov, nechcú pracovať

Najčastejšie sa úradníci s takýmto zaobchádzaním stretávajú v regiónoch s najnižšou nezamestnanosťou.

DOMOV

Policajti si pri Bašternákovi nerozumeli. Kauzu Náš človek uzavreli

Výsledkom je, že k ovplyvňovaniu nedošlo.

EKONOMIKA

Štát asi rozšíri diaľnicu na Trnavu na osem pruhov, potrebuje stovky miliónov

Má sa začať už na budúci rok v októbri.


Už ste čítali?